top of page

מה הקשר בין עיצוב פנים לאיפור?


גם וגם מערכת יחסים מאוזנת, זה כל הסיפור.

שיח נשים בין מעצבת הפנים איילת עפגין ומיכל המאפרת https://www.michalofir.co.i על נקודות של אור, סטייל ,שיק ופרקטיות. אחרי הכל כולנו רוצים בית מעוצב, מואר והרמוני, ולהיות יפים מלאי אור, שיק וסטייל. הכמיהה אחר סטיילינג היא מרגשת ביותר ובאותה נשימה סוגיית הנוחות היא מעניינת ומרתקת לא פחות. בחרנו להתמקד בנקודות של אור, אפשר להבין אותנו ואפשר להבין מדוע. מן הסתם לאור השפעה מרובה בתחום העיצוב והאיפור. אף על פי ולמרות כל זה, לא פחות חשוב שיהיה נוח ופרקטי. גם וגם מערכת יחסים מאוזנת, זה כל הסיפור.


איילת מעצבת הפנים מאירה את עינינו על שילוב של צבעי הלבן בעיצוב הבית: " לבן זו אמירה עיצובית. אני אישית, מטורפת על הצבע הלבן, לטעמי הצבע הלבן מסמל את האור. בלי רעשים, בלי הפרעות, נקי, אלגנטי, שיקי, קלאסי, מואר ותמיד טרנדי. לבן מרגיע, רגוע, משחרר ומפיץ אור. ולא פעם אחת, אני שומעת , תגובות כמו: "לבן זה לא פרקטי", "לבן זה מתלכלך" ואני שואלת למה??? הרי לאבק יש צבע לבן... אמנם מלוכלך קצת :) למעשה, הלבן קל יותר לניקוי והוא מחזיר את כל קרני השמש שמגיעים אליו וזה אולי יכול להסביר לנו, שלבן הוא נוכח בזכות עצמו . שלא לומר שהוא מדגיש את הגוונים בחלל ומעצים את החומרים שלצדו. אז רגע לפני שאתם רוכשים פריטים ואלמנטים, תחקרו ותבינו את החומר. ההבנה הראשונית הזו תעזור לכם לבחור חומרים פרקטים שישמרו לאורך זמן. אז מי אמר שלבן זה לא פרקטי?????"

הטיפ שלי- בחרו בצבע הלבן על כל גווניו מה שנקרא לבן על לבן. ממליצה לבחור את הצבע הלבן בחומרים עמידים ובציפויים קלים לניקוי.

צילום: אלמוג גבאי
בחלל הזה שולט הצבע ה"לבן" היוצר את הניטרליות אך יחד עם זאת ישנה חזרה בגוון והחומר פליז במראה ובפריטים. העין משוטטת לה בחלל, נוצרת תנועתיות הגורמת למתבונן עניין רב ללא מאמץ.


צילום: מאיה חבקין

עיצוב פנים וסטיילינג: איילת עפגין
בחלל הזה שולט הצבע הלבן היוצר את הניטרליות אך יחד עם זאת ישנה חזרה בגוון הוורוד בטקסטיל. העין משוטטת לה בחלל, נוצרת תנועתיות הגורמת למתבונן עניין רב ללא מאמץ.


צילום: מאיה חבקין

עיצוב פנים וסטיילינג: איילת עפגין


ואיך כל זה מתקשר גם לאיפור אתן בטח שואלות? מיכל מסבירה שבאיפור מבקשים ממנה מראה מואר ונקי. וכאן נכנס לתמונה הטרנד שמוביל אותנו "להאיר את העור". מוצרים כמו שימר, היילטר, פריימר עם אפקט הבהרה ואפילו קרם לחות, יוצרים מראה של עור נקי ומואר. כבר בשלב של טיפוח העור אנחנו מכינים את העור על ידי ניקוי ועיסוי, מה שגורם לעור להראות הרבה יותר זוהר. ישנו מגוון רחב של מוצרים ייעודיים וכל אחת יכולה להשתמש במוצרי האיפור המתאימים לה בהתאם ל "תפריט האיפור שלה."צילום: רעיה אלטמן

איפור: מיכל אופיר


מיכל מסבירה כי האתגר הגדול שלה כמאפרת הוא ליצור טשטוש פגמים מבלי להרגיש מסיכה על הפנים.

כבר מזמן שאם החתן או אם הכלה מקבלת מקום של כבוד בחתונה. איפור לעור בוגר, הוא אתגר גדול. מצד אחד לשמור על מינונים נמוכים של מייק אפ, שלא יבליט את הקמטים ומצד שני יגרום לעור להיראות חלק ואחיד. הסוד הוא בהכנה של הפנים, הזנת העור עם מוצרי טיפוח איכותיים המותאמים באופן אישי לסוג העור. בעולם הטיפוח יש שפע של מוצרים הגורמים לעור להראות חלק, אחיד וזוהר, עם מרכיבים חדשים ומתקדמים מתחום המדע. המשאבים וההשקעה בתחום המחקר והטיפוח של, חברות הקוסמטיקה הגדולות, עומדים בקנה אחד עם המחקר בתחום הרפואה. מספר הפטנטים הרשומים והמרכיבים החדשים בתחום הטיפוח לא מביישות את מעבדות החלל של נאס"א. במחלקות ה-R&D - Research and development של המותגים הגדולים, יושבים מדענים מתחום הדרמטולוגיה, ביולוגיה, כימיה, נאנו טכנולוגיה.צילום: אלמוג גבאי

איפור: מיכל אופירונסיים בדבר חשוב הן בעיצוב הבית והן באיפור- התאורה.

איילת מסבירה כי : " תאורה זה לא רק אור. תאורה, זה תחושות, רגשות, מצב רוח, אווירה ועוד ועוד. זהו שלב חשוב בו אני ממליצה עד מחייבת להתייעץ עם יועצי תאורה. ראשית, כדאי שנבין שיש מגוון של מוקדי תאורה- תאורה כללית, תאורה ממוקדת, תאורת אווירה, תאורת התמצאות. בשלב זה מומלץ להתייעץ עם יועצי תאורה על מיקומים, מוקדים, גוון אור ועוצמה. והכי חשוב לקראת התכנון והרכישה, לא לשכוח לקחת לחנות התאורה את תכניות הבית. גופי התאורה הינם יצירת אומנות, אני תמיד מדמה אותם לתכשיט או לפסל, כפי שהם זקוקים למרחב שלהם ולהדגשתם כך גם גופי התאורה.

ולכן הטיפ שלי, מבחינה עיצובית ופרקטית בחרו גוף תאורה אחד דומיננטי, מיוחד ועוצמתי. מקמו אותו בחלל כאלמנט מרכזי, במקום שאליו נשואות העיניים, מקום המספק מבט של מגוון זוויות, ושאר גופי התאורה כאלמנטים משניים לצדו."
צילום: שחף בגר
צילום: שחף בגר


נקודת האור של מיכל היא התאורה לפינת איפור. מיכל מאירה את עינינו ומסבירה כי : "התאורה האידיאלית לאיפור היא תאורת יום. בהתחשב בעובדה שאנו מתאפרים בכל שעות היום ובכל עונות השנה, אנו זקוקים לתגבור של תאורה מלאכותית. אנחנו המאפרים נעזרים בתאורה היקפית בצורת רינג (טבעת) שעומדת על חצובה. הרינג יוצר תאורה היקפית אשר מפזר את האור באופן שווה. בבית ניתן ליצור תאורה שתיתן את אותו אפקט שתהא מעוצבת ומותאמת לחלל הביתי. מאחר ופני האדם אינם שטוחים, החלק העליון של הפנים מטיל צל על החלק התחתון לכן יש לייצר תאורה שתכסה את כל פינת האיפור בצורה היקפית (מלמעלה ובצדדים). כך ניתן להאיר את הפנים של האדם מכל הכיוונים, בצורה היקפית ובאופן שווה.
Comments


פוסטים נבחרים
פוסטים אחרונים
ארכיון
חיפוש לפי תגיות
עקבו אחרי
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Basic Square
bottom of page