להכניס את הטבע פנימה

צילום: רחלי שוברט

יחס הגומלין בין האדם לטבע ללא ספק קיים, אלא שלעתים האדם אינו מעריך מספיק את הסביבה הירוקה שהוא כל כך זקוק לה. כנראה ששכחנו את מה ששיננו לנו אבותינו, שהאדם הוא עץ השדה והיחס אליו צריך להיות בהתאם. עונות השנה ללא ספק מחדדות את התלות שלנו בגורמי הטבע, הן משפיעות על הלבוש שלנו, על מצב הרוח ואפילו על יכולות העשייה שלנו. ט"ו בשבט מאחורינו וגם רוב גשמי החורף, ועתה מתחדשת כוחה של האדמה להניב את תנובתה. האביב שעומד בפתח מציף אותנו בשלל צבעים, מביא להתרוממות הנפש ומאיץ בנו להתחדש.

בעידן המאה עשרים ואחד, אנחנו לא יכולים להתעלם מקצב ההתחדשות הטכנולוגית .מדי שנה אנו מתבשרים על אופנות, מגמות וטרנדים חדשים המשתנים בקצב מסחרר. דווקא בעולם שהטכנולוגיה שולטת בו, מתעוררת בנו הכמיהה אל הטבע ויחד עם זאת ניתן לשלוט בצבע ובחומר, כשהמחשבה על איך לא להביא לניצול מוחלט של הטבע לצורכנו, תמיד תלווה אותנו. הכמיהה אל הטבע והמרחבים תבוא לידי ביטוי במרחב האישי והביתי שלנו.

הצבע הירוק בשבילנו הוא הצבע המסמל את הטבע. כשהכול נשטף בירוק זה אומר שהטבע מתחדש, צומח מחדש. כשאנחנו מבקשים להכניס הביתה את הצבע הירוק, כדי להתחבר אל הסביבה הירוקה, עלינו לתת את הדעת שהמינון יהיה נכון. עומס יתר של צבע משנה את ההרמוניה ואת השיח בין חוץ לפנים.

צמחים ופרחים שמונחים בכלים יתנו את התחושה של ירוק בבית. ניתן לשים את הצמחים בתוך כלים מעוצבים המתכתבים עם העיצוב הכללי של החלל.

בעיצוב הבית יש לנו את היכולת לתת את התחושה שאנחנו מחוברים אל הטבע. ניתן לעשות זאת דרך בחירת הצבעים, הטקסטיל, השטיחים, הווילונות , הכלים ופרטי העיצוב. כל אלה משנים את האווירה בה אנחנו נמצאים ונותנים לנו תחושה של שייכות.

החיבור בין החומרים המנוגדים באופיים יוצרים משחק דואלי במרחב, משרים הרמוניה ויוצרים שיח בין הפנים והחוץ. להשלמת המראה בתוך החלל ניתן לשלב את הטבע ולעשות שימוש בשילוב טקסטורות וטקסטיל מעולם הטבע.

טפטים בהדפסות של יערות גשם, צמחייה רכה ואלגנטית, פרחים אקזוטיים היוצרים מראה צבעוני תוך הקפדה על אסתטיות לעין ללא יצירת עומס.

אפשר להוסיף את פרטי העיצוב שבאים מדמויות ואלמנטים שונים בטבע, כמו ציפורים, אבנים ועוד, כל אחד וההקשר שלו אל המרחב הסביבתי. אין ספק שהצבעים בהם תבחרו ישנו את המשחק הדואלי במרחב.

החומרים בהם תבחרו יתחשבו בצורך לשמר את הטבע. העידן הטכנולוגי והאפשרויות האין סופיות שהוא מספק לנו, יאפשרו לנו לעצב את המרחב הביתי שלנו בצורה כזאת שנותנת לנו את ההרגשה שאנחנו מחוברים אל הטבע.

שימוש בחומרים טבעיים כמו רטאן, במבוק, אבנים, עץ גולמי בהיר, פשתן וקטיפה והדרך בה הם מוצבים בבית יתנו את האווירה בה אנחנו רוצים לשהות.

פוסטים נבחרים
פוסטים אחרונים