אחרי החגים יתחדש הכל...

העץ מכה שורשים ,קובע את מקומו, מסגל את עצמו למזג האוויר ולסביבה בה הוא חי. בזמן שהעצים מתאימים את עצמם למזג האוויר הסגרירי, לקור ולגשם, משירים את עליהם ונשארים עירומים, לנו יש את החשק להלביש את הבית. המראה המרהיב של העלים בגוונים החמים של כתום, צהוב וחום מותיר אחריו את הקסם ומעורר בנו את הרצון להכניס את הצבעים האלה לביתנו. בטיפים שלי כאן, ניסיתי להביא את הרצון הזה, שמתעורר אחרי החגים, עם בוא הסתיו, לידי מימוש. תתחדשו וגלו את כוחם של הפרטים הקטנים שיחד הופכים את החלל לחגיגה שלמה. עצבו את ביתכם בפלטת צבעים מונכרומטית ,בגוונים עדינים ונייטרליים כמו: לבן, שמנת ואפור. השקיעו בטקסטיל, בטקסטיל עולם מלא של צבעים, טקסטורות והדפסים. בעזרת דמיון והשקעה מינימלית, אפשר להפוך כל חלל לחגיגה צבעונית. במטה של קסם הבית יהפוך ממשעמם למראה מעניין ובעל אופי.

צילום: מאיה חבקין

ממשפחת הטקסטיל אני בוחרת את כרית הנוי. הכרית יפה, נוחה ותומכת. הכרית הינה תוספת קטנה וזולה אך בעלת השפעה גדולה המעניקה חן ויופי לחלל. היופי בכריות זה הטקסטורות, ההדפסים והצבעים שלהן. בשווקים מבחר גדול של כריות החל מחלקות, פרחוניות, הדפסים גיאומטריים, רקומות, קווים, עיגולים, משבצות ועוד. ניתן למצוא כריות מאריגים שונים כמו: פשתן, קטיפה, צמר, הן יכולות להיות גם בצורות וגדלים שונים, מרובעות, עגולות, מלבניות קטנות וגדולות. שלבו אותן ללא חשש על ספה, ספסל או כורסה. הכריות מעשירות כל חלל ומרוממות את מצב הרוח. צרו תערובת אקלקטית של שלל כריות בגדלים שונים, כשכל כרית מדגישה את הכרית שלצידה. זו דרך מושלמת להפוך כל חלל משעמם למתוחכם, מעניין, שיקי וייחודי. הסוד להרמוניה הוא מינון נכון. עומס של כריות עלול ליצור עומס ויזואלי ואף להיות מסורבל ולא נוח ליושב. לכן, אל תגזימו בכריות רבות השאירו מקום לישיבה נוחה ונינוחה.

צילום: מאיה חבקין

כיצד בוחרים כריות? בחירת האריגים, הטקסטורות והגוונים היא בעלת השפעה על הפרשנות לחלל. בחרו מוטיב הקיים בבית כמו תמונה, טפט ועוד. עשו שימוש בחומרים וגוונים החוזרים בפרטי הריהוט בחלל. השלימו בעזרת הכריות את מראה החלל וצרו הרמוניה מפתיעה המשתלבת עם פרטי הריהוט. במידה ואתם רוצים להעניק לחלל אווירה קלילה ורעננה בחרו בכריות חלקות בגווני צהוב, ירוק ופשתן אשר ישדרו תחושה של רעננות והתחדשות. אם חשקתם באווירה נוסטלגית, שאבו השראה מהעיצובים ששלטו מהמאה הקודמת, או שאבו השראה מהטבע בבחירת הצבעים והצורות. במידה ובחרתם בסגנון הבוהו שיק בחרו כריות צבעוניות, אוריינטליות עם הדפסים שונים. כריות עם הדפסים של פרצופים יעניקו לחלל טוויסט. בבחירת ההדפסים הקפידו על הרמוניה בין הכריות. מינון נכון של טקסטורות וצבעים תואמים, יהפכו את החלל לייחודי ומעניין.

צילום: רחל שוברט

צילום: רחל שוברט

צילום: מאיה חבקין

בחרו את סגנון העיצוב שישרה בכם את התחושה הנעימה והנוחה ביותר. זה יביא אתכם להרגיש שאתם כמהים לחזור הביתה, כי אין כמו להרגיש "הכי בבית שבעולם".

פוסטים נבחרים
פוסטים אחרונים