top of page

איך לבחור את התאורה הנכונה לאיפור בבית?


מה התאורה הכי נכונה לאיפור??? ולמה כשמתאפרים בבית ויוצאים החוצה הדברים לפתע נראים אחרת???


שאלות נפוצות אצל רבים מאתנו, אז פנתה אלי המאפרת מיכל אופיר.


אז בואו ונתחיל.


✨ מה זו בעצם פינת איפור? והאם כל חלל יכול לשמש בבית כפינת איפור?

💛ניתן ליצור פינה בכל מקום בבית בתנאי שיהיו בה: מראה, משטח עבודה, מקום אחסון , תאורה וכיסא/ שרפרף לאוהבי האיפור בישיבה. אנשים אוהבים למקם את פינת האיפור בחדר שינה, חדר ארונות או אמבטיה. אם נחשוב מחוץ לקופסה, למה בעצם שלא נמקם את הפינה בכל מקום בבית. תחשבי על זה, למעשה פינת איפור אינה מצריכה שטח גדול למעט העובדה שהיא עומדת בארבעת הפרמטרים.✨ אני כמאפרת נחשפת לקהל הצעיר ולאינספור של בנות-עשרה אשר הופכות להיות צרכניות איפור/ אוהבות איפור. האם כשאת מתכננת בית את שמה דגש על פינות איפור ביתיות?

💛בשלב הראשוני בתכנון בית בין אם זה חלל אחד או כל הבית, אני מתחילה לתשאל ולגבש פרוגרמה לגבי הרצונות והחלומות של בני הבית. בשלב הפרוגרמה שהוא התשאול והאבחון אני מבררת אודות בני הבית פרטים רבים וגם על אהבתם והעדפותיהם כלפי איפור. לדוגמה האם אתם אוהבים להתאפר? מתי, כמה, היכן אתם אוהבים להתאפר? אתם מתאפרים בעמידה? בישיבה? האם תרצו לשים דגש לפינה כזו בבית? בעזרת השאלות, אנו מגבשים ומגדירים את הרצונות והחלומות שלהם.✨מה התאורה הכי נכונה לפינת איפור?

💛תאורה האידיאלית לאיפור היא תאורת יום. בהתחשב בעובדה שאנו מתאפרים בכל שעות היום ובכל עונות השנה, אנו זקוקים לתגבור של תאורה מלאכותית.✨אנחנו המאפרים נעזרים בתאורה היקפית בצורת רינג (טבעת) שעומדת על חצובה.

איך את מציעה ליצור תאורה שתיתן את אותו אפקט שתהא מעוצבת ומותאמת לחלל הביתי?

💛אכן, הרינג יוצר תאורה היקפית אשר מפזר את האור באופן שווה. מאחר ופני האדם אינם שטוחים, החלק העליון של הפנים מטיל צל על החלק העליון לכן יש לייצר תאורה שתכסה את כל פינת האיפור בצורה היקפית ( מלמעלה ובצדדים). כך ניתן להאיר את הפנים של האדם מכל הכיוונים, בצורה היקפית ובאופן שווה.✨האם צריך להחליף את כל התאורה או רק להוסיף לתאורה קיימת?

💛ניתן לרכוש בחנויות תאורת לד שהיא גם חסכונית וגם מפיקה אור באופן מיטבי, בה ניתן יהיה לראות את הפנים וגווני האיפור באופן מחודד. כיום ניתן לתכנן מראה המשלבת גוף תאורה היקפי בין אם הוא נייח ובין אם הוא נייד, במידה ותרצו בעתיד לשנות את מיקום הפינה בבית. כמובן שהכול תלוי תקציב.✨מה אנו צריכים לדעת לפני שבוחרים תאורה מיטבית לאיפור?

💛 ישנם מספר פרמטרים שיש להם גורם השפעה לתאורה מיטבית. תאורה נכונה ומיטבית מתחילה ראשית במיקום גופי התאורה. רצוי שהתאורה תמוקם מעל המראה ומצדיי המראה. אם אין אפשרות, העדיפות הראשונה היא משני צידי המראה. מאחר ומיקום התאורה מעל גובה הפנים, יש להתייחס לגובה בני הבית ולעובדה בין אם מתאפרים בעמידה או, ישיבה. פרמטר נוסף, הוא בחירת נורות חלביות איכותיות למניעת סינוור, לצבע האור (טמפרטורת קלווון) ומסירת הצבע (CRIׂ).

פרמטרים אלו יפיצו אור שוטף שיראו בנקל פרטים באופן מיטבי.
✨הרבה פעמים את מתאפרת בבית ואז יוצאת החוצה והדברים נראים אחרת... מדוע?

💛כמעצבת חשוב לי להתייעץ עם יועצי תאורה על מנת לתת מענה וליווי מקצועי ללקוחותיי משלב התכנון ועד ההתקנה.

בקשתי מסימונה יועצת התאורה מא.ב אדיסון ומפאר יועץ התאורה מטריינדלייט- חנות לאביזרי תאורה שיאירו לנו כמה עובדות בנושא.

סימונה תעשי לנו סדר. מהו צבע אור (טמפרטורת קלווין) אור חם? אור קר? לד? מקדם מסירת צבע? וכל מה שביניהם.

סימונה:" הנורות שמשתמשים בהן חייבות להיות איכותיות והפרמטר החשוב ביותר לרכישת נורה הוא מקדם מסירת הצבע CRI. האור הנכון לאיפור הוא אור השמש כי השמש מחזירה מאה אחוז מספקטרום הצבע כך, שאנו רואים את הגוון האמיתי בתאורה לא טבעית. אנו מבקשים שהאור החוזר מהמנורה יהיה CRI<85 כדי שנראה בדיוק את כל הספקטרום של גווני האיפור. גווני האיפור נמדדים בטמפרטורת קלווין, מדד המסומן בעטיפת הנורה באות K. צבע האור שבדרך כלל נבחר על ידי המעצבים הוא K=4000. צבע האור נמצא בסקאלה בין האור החם לקר".

פאר מהו הטיפ שלך ?

פאר: " בבחירת גופי תאורה צבעוניים בעיקר כאלה העשויים זכוכית, יש לקחת בחשבון שצבע גוף התאורה משפיע על גוון האור המופץ בחדר."
✨מרוב כל הדיבורים על רינגים, טבעות ,היקפים ותאורה לאיפור, אז אם כל זה עשה לכם חשק לתכנן או להוסיף גופי תאורה ניתן להתייעץ ולרכוש אצל יועצי התאורה: לינדה, הדר ופאר מטריינדלייט ומסימונה מא.ב אדיסון .✨✨✨✨✨✨✨✨


באהבה עם הרבה אור💛

פוסטים נבחרים
פוסטים אחרונים
ארכיון
חיפוש לפי תגיות
עקבו אחרי
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Basic Square
bottom of page